0%

En İyi Film Müzikleri – 2

Ocak 8, 2023 - Datça Radyo

Son zamanlarda artan Covid-19 vakalarının ardından gelen yeni kısıtlamalarla yine evlerdeyiz. Zamanımızı daha eğlenceli bir hale getirmenin yollarından biri de hikayesi ve oyuncularıyla olduğu kadar müzikleriyle de keyif veren filmler izlemek. Datça Radyo olarak bu hafta sizler için karantina günlerinde hem gözünüze hem kulağınıza hitap edecek birbirinden keyifli filmleri listeledik. Keyifli okumalar!

 

Klaus Badelt – He’s a Pirate / Pirates of the Caribbean, 2003

Listemizin ilk sırasında, kült filmlerin başında gelen Pirates of the Caribbean ( Karayip Korsanları) ‘nın unutulmaz jenerik müziği var. Johnny Depp ’in canlandırdığı Kaptan Jack Sparrow ’un maceralarına eşlik ettiğimiz bu Walt Disney yapımı filme, birbirinden harika müziklerin büyük bir tat kattığına değinmeden geçemedik.

Yann Tiersen – Comptine D’un Autre Ete / Amelie, 2001

Fransız sineması denince akla gelen başlıca filmlerden biri; Amelie. Genç Amelie’nin romantik aşk hikayesinden bahsedilen filmde, kullanılan müzikler seyirciyi adeta Paris sokaklarında hissettiriyor.

John Williams – Theme Song / Harry Potter, 2001

Karantina günlerinde belki de izlenebilecek en güzel seri filmlerin başında geliyor; Harry Potter. Genç büyücü Harry ve arkadaşlarının maceralarına şahit olduğumuz bu seride, müziklerinin de sihirli bir havası var.

Julian Lloyd Webber – A Gift of a Thistle / Braveheart, 1995

İskoçya topraklarında gezindiğimiz, William Wallace’ın ülkesinin bağımsızlığı için verdiği mücadeleyi izlediğimiz Braveheart (Cesur Yürek) filminde, İskoç ezgileri de bizlere eşlik ediyor.

Tagged as:  / 

Play Cover Track Title
Track Authors