0%

Arkadaşları Konsere Gitmeye İkna Etmek İçin 10 İpucu

Ocak 8, 2023 - Datça Radyo

Arkadaşlarınızla konser eğlencesini doyasıya yaşamak istiyorsunuz ama arkadaşlarınızı ikna etme konusunda bir türlü başarılı olamıyor musunuz? O halde konser deneyimini yaşamadan önce arkadaşlarınızı ikna etmenin yollarını öğrenmeye ne dersiniz? Hem arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek, hem de birlikte harika bir konsere katılmak için arkadaşları konsere ikna etmenin yollarını listeledik. Arkadaşlarınızı ikna etme konusunda daha başarılı olmanızı sağlayacak bu taktikleri denedikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz. İşte konser öncesinde arkadaşları konsere gitmeye ikna etmek için tercih edebileceğiniz yöntemler!

1. Konser Biletlerini Siz Satın Alın

Biletino İle Konser Biletleri
Biletino İle Konser Biletleri

Çok sevdiğiniz müzik grubu ya da sanatçı yakınlarda bir konser düzenleyecekse biletinizi hemen satın alarak konser planları yapmaya başlarsınız. Ancak konsere tek başınıza gitmek istemiyorsanız bu durumda arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor. Davet ettiğiniz hiçbir arkadaşınız size olumlu yanıt vermediyse ikna çabalarınızı daha farklı bir noktaya taşımalısınız. Arkadaşlarınızı konsere gitmeye ikna etmek için arkadaşınızın konser biletlerini satın almayı deneyebilirsiniz. Çünkü hiçbir müzik sever bedava konsere hayır demez. Üstelik bu konser çok sevdiği bir müzisyen ya da müzik grubununsa şansınız daha da yüksek. O halde hangi arkadaşınızı davet edeceğinizi kararlaştırarak konser biletlerinizi ayarlayın. Böylelikle konserde tek kalmanın sizin için neden olacağı dezavantajları yaşamayın!

2. Konserin Atmosferinden Bahsedin

Konser Atmosferi
Konser Atmosferi / Fotoğraf: Unsplash

Daha önce hiç konsere katılmamış bir arkadaşınızı davet ediyor olabilirsiniz. Bu durumda arkadaşınızın konsere gidelim mi? sorusuna “Evet” demesini beklemeden önce ona konserin eşsiz atmosferinden söz etmelisiniz. Ona sanatçının daha önceki konserlerinden videolar veya sanatçının Instagram hesabında paylaştığı unutulmaz anlardan fotoğraf kareleri gösterebilirsiniz. Daha sonrasında davetinizi güzel cümlelerle yaparsanız arkadaşınızın sizinle birlikte konsere gelme olasılığı artacaktır. Ona “Bu konser için 2 kişilik biletim var. Gelmek istersen birisini seninle paylaşabilirim.” veya samimi bir arkadaşınızı davet ediyorsanız: “Bu ortam kaçmaz, şunlara bak önceki konserlerde nasıl da eğlenmişler. Biz de bunu yaşamalıyız.” gibi davet cümlelerini kullanabilirsiniz.

İkna olması zor bir arkadaşınız değilse davetinizi kabul edecektir. İkna olması zor bir arkadaşınızı davet ediyorsanız, daha eğlenceli videolar göstererek şansınızı tekrar deneyebilir, harika bir konserin nasıl atmosfere sahip olduğunu açıklayarak ikna sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

3. Geçmiş Konser Deneyimlerinizden Söz Edin

Konser Deneyimi
Konser Deneyimi / Fotoğraf: Unsplash

Konserler, sessizliği seven pek çok insan için kalabalık ve karmaşa anlamına gelir. Oysa daha önce konsere katılmış bu sessiz kimselerin, arkadaşlarından daha fazla dans ettiği ve eğlendiği sıklıkla görülür. Daha önce konsere katılmamış arkadaşlarınızı ilk konserine teşvik etme görevi size düştüyse kullanabileceğiniz bazı ikna teknikleri var. İlk olarak arkadaşınıza daha önce gittiğiniz konserlerde ne kadar eğlendiğinizden ve neler yaşadığınızdan bahsedin. Sonrasında konser alanının nasıl bir yer olduğundan ve sanatçının sahnedeki performansından bahsedebilirsiniz.

Eğer onu ikna etmeyi başaramadıysanız, o sanatçının bazen dinleyicilerin arasına indiğinden ve birlikte şarkılara eşlik ettiğinden bahsedin. Tüm bu ayrıcalıklarını arkadaşınıza güzel bir dille anlattığınızda arkadaşınızın konsere gidelim mi? teklifinize “Hayır” demesi biraz zor görünüyor.

4. Sosyalleşme Fırsatlarından Söz Edin

Konserde Sosyalleşmek
Konserde Sosyalleşmek / Fotoğraf: Unsplash

Konserler müzik dinlemek, dans etmek ve eğlenmek için harika bir atmosfere sahiptir. Ayrıca konser ortamları yeni insanlarla tanışmak ve sosyalleşmek için de fırsatlar sunar. Çünkü konser alanında önünüzde, arkanızda ya da yanınızda sizinle aynı anda dans eden insanlarla her an tanışma şansı elde edebilirsiniz. Sosyalleşmek veya kafasını dağıtmak isteyen arkadaşınıza konserlerin bu yönünden bahsederek onları ikna etmeyi deneyebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar ve eğlence dolu anlar için konserlerin sunduğu eğlenceli atmosferi ve deneyimleri arkadaşlarınızla paylaşmak keyifli olabilir.

5. Konseri Düzenleyen Sanatçı ya da Gruptan Söz Edin

 Konser Veren Sanatçı / Fotoğraf: Unsplash
Konser Veren Sanatçı / Fotoğraf: Unsplash

Konser veren müzik grubu ya da sanatçının konserine gitmek tam anlamıyla bir ayrıcalık olabilir. Çünkü bazı konserler var ki katılmak için dahi oldukça ciddi çaba sarf etmeniz gerekir. Bunu yapmak için de hem bilet için beklersiniz hem de konser gününde kalabalığı aşıp yerinizi almanız zordur. Bu denli özel konserlerden bir tanesine gidecekseniz arkadaşlarınızı ikna etmek çok daha kolay olmalı. Böylesi bir konsere katılmayı planlıyorsanız arkadaşlarınıza davet edildikleri konserin çok özel olduğundan söz edebilirsiniz. Zaten az çok müzikle ilgilenen arkadaşlarınız varsa konsere katılmak için kısa sürede ikna olacaklardır. Sizin de ekstradan çaba sarf etmenize gerek kalmayacak.

6. Konsere Katılan Diğer Arkadaşlarınızdan Söz Edin

Konsere Katılması Beklenen Arkadaşlar
Konsere Katılması Beklenen Arkadaşlar / Fotoğraf: Unsplash

Konsere bir arkadaş grubuyla katılma arzunuz varsa davet edeceğiniz arkadaşlarınızın konsere katılmasını sağlamak adına ilgi çekici şeylerden söz edebilirsiniz. Örneğin arkadaşınızın bir arada bulunmayı istediği bir başka arkadaşınız varsa bunu bir avantaj olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle size katılmasını çok istediğiniz arkadaşınızla konsere gitme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. İkna konusunda çok başarılı olmasanız dahi bu yöntemin çok yüksek ihtimalle sonuç vereceğini söylemeliyiz. O halde konser planlamanızı yaparken bu çok özel detayı değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Böylece konser bileti konusunda da en doğru kararı verme şansına sahip olabileceksiniz.

7. Katılacağınız Konserin Ayrıcalıklarını Anlatın

Unutulmaz Konser Anları
Unutulmaz Konser Anları / Fotoğraf: Unsplash

Konsere gitmek çoğu zaman sıradan bir olaymış gibi düşünülse de bazı konserler var ki katılmak gerçekten de tarihe tanıklık etmek gibi. 1993 yılında gerçekleşen Michael Jackson ve 2012 yılında gerçekleşen Jennifer Lopez konserleri bunlardan iki tanesi. Katılacağınız konserin de bu tür özellikleri olduğunu düşündüğünüzde arkadaşlarınızı ikna etmek çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle de ikna çabalarınızı sürdürürken konserin ayrıcalıklarını değerlendirmelisiniz. Gideceğiniz konser Michael Jackson ya da Jennifer Lopez konserleri kadar özel olmayabilir. Ancak bu konserin kaçırılmaması gereken bir etkinlik olduğundan söz etmeniz arkadaşınızı ikna etmek adına oldukça değerli!

8. Konser Biletlerinin Ucuz Olmasından Bahsedin

Biletino İndirimli konser Biletleri
Biletino İndirimli konser Biletleri

Bazı konserler var ki bilet fiyatlarının çok ucuz olmasına hiç kimse anlam veremez. Bu nedenle de konser biletleri kısa sürede tükenir. Siz de böylesi bir konsere katılmayı planlıyorsanız arkadaşlarınızı ikna etmenin çok daha kolay olacağını söylemek gerekir. Biletino’da yer alan onlarca etkinliğin %50’ye varan indirim oranları ile Eğlenceli Kasım indirimine girdiğini söylemeniz, arkadaşınızı heyecanlandırabilir. Böyle fırsatların sınırlı sayıda denk geldiğini ve konser deneyimini başlatmak için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı etkinlik biletleri ile doyasıya eğlenmek, ilk konserine katılacak arkadaşınız için unutulmaz bir deneyim olabilir.

9. Konser Alanındaki Fırsatlardan Söz Edin

 Konser Sahnesi
Konser Sahnesi / Fotoğraf: Unsplash

Konsere katılmanın yanı sıra konser alanında gerçekleşen festival havası pek çok insanın bu ortamda bulunmasına katkı sağlar. Eğer katılacağınız konser gerçekten de bu tür bir seçenek sunuyorsa o halde sizin için arkadaşlarınızı ikna etmek çok daha kolaydır. İkna çabalarınızda ilk adımı atmak istediğinizde konser alanında ne tür fırsatlar olduğunu ve ortam hakkında kısa bilgiler verebilirsiniz. Güzel detaylar verdiğinizde konsere katılmak için size eşlik edecek arkadaş bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.

Konser Süresince Neler Yaşanacağını Açıklayın

Konserdeki Çılgın Anlar
Konserdeki Çılgın Anlar / Fotoğraf: Unsplash

Konsere birlikte gitmek istediğiniz arkadaşlarınızın bir kısmı soru işaretleri nedeniyle konsere gitmeyi tercih etmiyor. Özellikle de müziği seven ama daha önce bu eğlenceyi hiç yaşamayan kimseler için konsere katılmak tam anlamıyla bilinmezlikler içeriyor. Bu durumu lehinize çevirecek detaylar vererek arkadaşlarınızı ikna etmeyi başarabilirsiniz. Nasıl mı? Konser öncesi, sırası ve sonrasında gerçekleşen her şeyden söz edin. Varsa arkadaşlarınızı endişelendiren durumları değerlendirin. Soru işaretlerini cevaplayın ve arkadaşınızdan tamam geliyorum! sözlerini duyun.

Tagged as:  /  / 

Play Cover Track Title
Track Authors